Фестивал науке

Уз подршку компаније NIS од 3. до 6.децембра на Београдском сајму је одржан Фестивал науке, под слоганом „Чуда су свуда“.

На овом Фестивалу учествовала је и „Угоститељско- туристичка школа“ где су се ученици I11, III4, III6, IV4, IV6 забављали са великим бројем научних демонстратора и научника.

Највеће интересовање било је за поставку неуронаука који на јединствен начин објашњава сложени процес функционисња нервног система и везу између нервног импулса и мишића. Занимљива је и интерактивна поставка о природном гасу, остаци диносауруса из Вајоминга, биолошка поставка која објашњава хијерарију мравополиса и физичка која је открила невидљиве снопове светлости.

Звезде научно-фантастичне бине били су амерички неуронаучник Грег Гејџ, научни центар из Естоније са експлодирајућим представом о немогућим мисијама и безбедним експлозијама и француска трупа Les atoms Croc hus са темом „Вода је свуда али одакле долазиш“.

СузанаСтојановић, проф. хемије и поз. робе