Oсвојено прво место на такмичењу у познавању историје

Тим наше школе је 2. новембра у Дому омладине освојио прво место на такмичењу у познавању историје, основних вредности и циљева Европске уније. Нашу школу представљали су Лола Радаковић, Кристина Миљковић и Димитрије Стојановић, ученици одељења IV/1. Победници ће бити награђени петодневним путовањем кроз земље Европске уније.

Такмичење је органозованo у оквиру пројекта "Приближавање идеја Европске уније младима у Београду". У пројекту је учествовало 48 студената, професора и стручних предавача који су кроз едукације и радионице успели да објасне и приближе вредности које би млади људи требало да препознају и усвоје као могућност бољег живота. Пројекат је реализован кроз одговарајуће радионице и предавања, а завршен је квиз такмичењем где су ученици београдских средњих школа показали колико су научили о Европској унији у протеклих месец дана.