Начин уписа распоређених кандидата и документа неопходна за упис

Кандидати који су распоређени у школу и смер гимназије, односно образовни профил, упис могу да обаве на следећи начин:

1) коришћењем информационог система еУпис на Порталу еУправе, када се документа потребна за упис достављају школидиректно из базе, у складу са прописима о заштити података о личности или

2) непосредно у школи, када подносе следећа документа:

1. пријаву за упис
  2. уверење о положеном завршном испиту и оригинално сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању, односно оригинално сведочанство о завршеној основној школи
  3. уверење о испуњавању здравствених услова, ако су они прописани за образовни профил за који конкуришу.

За упис у гимназију и образовне профиле за које то није предвиђено овим Конкурсом није потребно подносити уверење о испуњавању здравствених услова.