Гостовање у "Шареници"

У недељу, 12. марта 2023. године представници Угоститељско-туристичке школе гостовали су у емисији "Шареница" која се емитује на првом програму Радио-телевизије Србије.

Том приликом директор школе, Игор Гвозден, говорио је о 2023. као години значајној за школу и школску радионицу. Наиме, у овој години школска радионица хотел "Палас" прославља пуних 100 година постојања и рада, Угоститељско-туристичка школа 85 година рада, а прославља се и 60 година заједништва школе и школске радионице.

Помоћница директора за наставу, Јелена Шалипуровић, представила је међународни Еразмус пројекат у којем Угоститељско-туристичка школа учествује - Мапирање туристичких атракција.

Ученици образовног профила угоститељски техничар, под будним оком наставника услуживања, Бранислава Батајића, уживо су припремали коктел од шкампа.

Гостовање на РТС-у, својим уметничким делима, употпуниле су наставнице посластичарства, Србијанка Богосављевић Дуброја, и куварства, Драгана Павловић, са  ученицима.