Светски дан телевизије

Резолуцијом 1996. године, Генерална скупштина Уједињених нација прогласила је 21. новембар Светским даном телевизије.
Истраживања говоре да данас чак 85 одсто Европљана недељно бар три и по сата дневно проведе управо преко пута својих „малих екрана”.
За дан рођења телевизије симболично се узима 25. април 1925. године кад је Британац Берд у Лондону пренео слику лутке из поткровља у радњу у приземљу, где је био монтиран пријемник. Током своје готово вековне историје и упркос бројним трансформацијама које је прошла на свом развојном путу, телевизија је одржала статус најутицајнијег масовног медија.

Данашњи дан у Угоститељско-туристичкој школи обележен је занимљивим предавањем о историји телевизије које су одржале студенткиње Факултета за дипломатију, безбедност и медије, Дана Влатковић и Јелена Фурдек, а којем су присуствовали ученици I/3 одељења.